Choď na obsah Choď na menu
 


 

Obrázok

 

 

Videla si na ulici zatúlaného psa a povedala si Fúj choď preč!Je na čase im pomocť!!!

Máte niekde v okolí útulok?Zájdi do neho a ponúkni sa že tam budeš pomáhať so zvieratkami.

Čo keby ste s kamarátkami podnikli cestu!Akú?Pojdetepo okolí,a zoberiete zo sebou rožky,piškótky a tie veci čo stoja menej peňazí.Keď nájdete opusteného psíka hodíte mu to.

Čo keby ste si založili vlastný útulok?Budete chodiť krmiť zatúlané zvieratká,prípadne si ich možete pomenovať.Ak Vaši rodičia budú súhlasiť a ak bývate na doline možete mať útulok za domom!

Z kamarátkami sa vidajte na prechádzku každý deň po Vašom okolí a zaznačte si kde je najviac zatúlaných psíkov.Tam choďte najviac.

 

Tak a teraz im vymyslite mená!Zoberte si špagátiky a kartón.S kartónu vystrihnite koliečka a hore urobte malú dierku.Na koliečko napíš meno ktoré ste vymysleli a zaves ho na špagátik.Potom mu ho uviažte na krk.Ale pozor aby ho to nedusilo!Ak je pes besný zavolaj útulku aby po neho prišli.Psa sa nikdy nechytaj holími rukami len s rukavicami nejaké také staré vyhrab a používaj ich špeciálne na to!!!

Keď bude leto možete ich trošičku vykúpať,ale len tých ktorý niesu agresívny!Alebo okúpte psíka susedovy!Ak vidíš že nejaký sused sa nestará o psa napríklad nechodí s ním von,nekúpe ho,nehrá sa s ním,ponúkni sa že to budeš robiť za neho!

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.